Головна » Файли » все для вчителя » розробки уроків

Додавання раціональних чисел
[ Викачати з сервера (4.21 Mb) ] 05.01.2017, 20:57

http://matemschool.ucoz.net/dodavannja_dvokh_chisel_z_riznimi_znakami.doc

Тема. Додавання раціональних чисел

Мета: сформувати уявлення учнів про зміст дії додавання раціональ­них чисел з однаковими та різними знаками а та­кож виробити вміння використовувати це правило під час додавання двох раціональних чисел з різними знаками.

Тип уроку: засвоєння навичок та вмінь.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання

1.Фронтальна перевірка виконання домашнього завдання. Зошити    збираються на перевірку.

II. Актуалізація опорних знань

1.Вправа «Влучний стрілець» ( Слайд 4 )

2.Порівняти числа. Усно. ( Слайд 5 )    

3.Розмістити числа в порядку зростання ( Слайд 6 )

4.Назвіть модулі чисел. Випишіть те, яке має більший модуль:
а) -5,8 та + 7,8;              б) -2,75 та 1,3;       в) -7,1 та 71;           г) -2 та 3;

д) - та ;         є) - та .

III. Вивчення нового матеріалу

  1. Додавання двох раціональних чисел з однаковими знаками

Пояснення проводиться за слайдами 7, 8. Наголосити, що числа з однаковими знаками «товаришують», а тому їх потрібно додавати і перед сумою ставити їх спільний знак.

2. Додавання двох раціональних чисел з різними знаками.

Пояснення проводиться за слайдами 9,10. Наголосити, що числа з однаковими знаками «ворогують», а тому їх потрібно віднімати і перед сумою ставити знак «сильнішого» (тобто більшого за модулем) доданка.

 3. Історична довідка. Слайд 11.      

4. Алгоритм додавання чисел.

IV. Закріплення знань. Вироблення вмінь

1. Не виконуючи обчислень, визначити знак виразу. Слайд 13.

2. Коментоване виконання усних вправ. Слайди 14, 15, 16.

3.Письмові вправи.

 Колективне розв’язання з вибором правильної відповіді за  слайдами 17 – 21

4.Розвязування вправ за підручником.

________________________________________________________________

  1. Додайте: а) до суми -6 та -12 число 20;

б) до числа 2,6 суму -1,8 та 5,2;

в) до суми -10 та -1,3 суму 5 та 8,7;

г) до суми 11 та -6,5 суму -3,2 та -6.

 

  1. Скільки цілих чисел розташовано між числами:
    а) 0 та 24; б)-12 та -3; в) -20 та 7?
  2. Подайте число -10 у вигляді суми двох від'ємних доданків, щоб:

а) обидва доданки були цілими числами;

б) обидва доданки були десятковими дробами;

в) один з доданків був правильним звичайним дробом.

V. Підсумки уроку

а) Запитання до класу

  1. Який знак має сума двох чисел з різними знаками?
  2. Чому дорівнює модуль суми двох чисел з різними знаками?
  3. Як виконати додавання двох чисел, з яких одне - додатне, друге - від'ємне?
  4. Сума яких двох чисел дорівнює 0?
  5. Поставте знаки доданків так, щоб рівність була правильною:

а) ...3 + ...5 = +8; б) ...3 + ...5 = -8; в) ...3 + ...5 = +2; г) ...3 + ...5 = -2.

б) Вправа «Математичні сходи». Змагання між рядами учнів. Слайд 23

  VI. Домашнє завдання

  1. Виконайте додавання:

а) 17 + (-5); б) -21 + 19; в) -8 + (-43); г) -15 + (-18); д) -0,5 + 6;

є) -2,4 + (-3,2); ж) -3,84 + 4,16; з) -+; к) -+; л) +;

м) -1+; н) -2 + 1; о) 3+; п) 2+; р) -5+ 4,5.

  1. Порівняйте у вигляді суми двох рівних доданків числа:

10; -8; -6,8; -; -3; -1.

  1. Задача. У складі товарного потяга 42 вагони. Закритих вагонів було в 1,3 рази  більше, ніж платформ, а число цистерн становило  числа платформ. Скільки вагонів кожного виду було у складі потяга?
Категорія: розробки уроків | Додав: nadi_mari
Переглядів: 292 | Завантажень: 5 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
avatar